Rok szkolny 2011/2012

Wspólnie dbamy o wystrój naszej klasy. Urządzamy w niej kącik tematyczne, zamieszczamy nasze prace w galerii aby każdy kto przekroczy próg naszej sali przekonał się o tym jak wspaniale tutaj się uczymy i bawimy.

W roku szkolnym 2011/2012 do oddziału przedszkolnego uczęszcza 19 sześciolatków. W trakcie zajęć i zabaw realizowany jest program wychowania przedszkolnego (wydanie rozszerzone - J.Andrzejewska, J.Wierucka) w oparciu o podręczniki z serii "Razem w przedszkolu" wydawnictwa WSiP. Dodatkowo dzieci mogą uczestniczyć w lekcji religii, oraz zajęciach z języka angielskiego. Szkoła zapewnia dzieciom nie tylko warunki do nauki, ale również do gier i zabaw. Systematycznie odbywają się więc ćwiczenia na sali gimnastycznej oraz zabawy na placu zabaw i boisku szkolnym. Nad zdrowiem, bezpieczeństwem i higieną naszych dzieci oprócz nauczycieli i personelu administracyjnego czuwa pani pielęgniarka Beata Wypasek. Wszystkie pociechy są pod troskliwą opieką zarówno w szkole jak i w drodze do domu ponieważ podróżują z opiekunem szkolnym. Mamy nadzieję,że w tak sprzyjających warunkach i serdecznej atmosferze dzieci z radością będą przekraczały progi naszej szkoły.

Rok szkolny 2009/2010

W bieżącym roku szkolnym realizowany będzie program wychowania przedszkolnego autorstwa E. Tokarskiej i J. Kopały pt. "Zanim będę uczniem", wydawnictwa Edukacja Polska. Program ten zajął pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy program wychowania przedszkolnego.

"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz, jeśli nie wie - wytłumacz , jeśli nie może - pomóż! Jeśli przy największym wysiłku dozna porażek, należy pobłażać, jak pobłażliwie godzimy się z naszymi wadami(...)!"
Słowa te stały się mottem podczas tworzenia programu. Jest on w pełni zgodny z nowa podstawą programową zatwierdzoną przez MEN. Zawiera on szczegółowy zakres wiadomości i umiejętności jakimi powinno dysponować dziecko kończące przedszkole. Program przewiduje stopniowe opanowanie przez dzieci określonych umiejętności , począwszy od najprostszych (podstawowych ), a kończąc na tych, które powinno reprezentować w chwili pójścia do szkoły. Założeniem programu jest organizowanie pobytu w przedszkolu w taki sposób, aby dziecko chętnie uczestniczyło w zabawach dydaktycznych kierowanych przez nauczyciela, jak również spontanicznie podejmowało zabawy w czasie wolnym. Wychowanie i edukacja dzieci powinna oscylować wokół podstawowej formy ich działalności, jaką jest zabawa.

W trosce o prawidłowy rozwój psychoruchowy oraz przebieg wychowania i kształcenia dzieci w wieku przedszkolnym MEN zaleca następujące proporcje zagospodarowania czasu przebywania dzieci w przedszkolu:

Nasza sala

Rok szkolny 2008/2009

W bieżącym roku szkolnym do oddziału przedszkolnego uczęszcza 20 dzieci. Zajęcia odbywają się w sali nr.8 na parterze budynku.Dzięki wspólnym staraniom dyrekcji i nauczycielki dzieci mają zapewnione miejsce do pracy i zabawy - sala jest odnowiona, wyposażona w niezbędne pomoce i zabawki. Mamy więc dużo miejsca i pomysłów na miłe spędzanie pobytu w szkole.

Nasza sala